Друкуюча техніка

Як вибрати картридж для принтера

Чому принтер друкує неякісно? Ти хочеш отримати чіткий і гарний друк, а отримуєш смуги на зображенні, блідий шрифт, розмазане чорнило. Так буває, коли неправильно підібраний картридж для принтера.  Є види принтерних картриджів, які використовують для роздруку тексту. Їх не рекомендують для зображень. А є навпаки – хороші для фотографій і погані для текстових документів.

Так само має значення, як часто ти друкуєш. Бо є картриджі для короткої та необ’ємної роботи. Щось інколи собі роздрукувати. Їх ти не зможеш довго використовувати, наприклад, у копі-центрі при університеті. Там студенти безперервно копіюють підручники, конспекти, роздруковують реферати, курсові і магістерські роботи. Тому так важливо знати, як вибрати картридж для принтера. Від цього залежить, чи буде тобі потім комфортно працювати із принтером.

Багато картриджів одноразові. Їх заправляють у спеціальних майстернях. Але не кожен власник принтера може скористатися гарантійним талоном у сервіс-центрі. Це залежить від оригінальності картриджа. Хочеш знати, який картридж підійде тобі?

Як правильно вибрати картридж для принтера.

Картридж для принтера за типом та оригінальністю

Вибираємо за типом

Існує 4 типи картриджів. Познайомимося з призначенням, перевагами і недоліками кожного з них:

Струменевий тип. Заправляється чорнилом. Чудовий варіант для друку фотографій та ілюстрованих документів. Професійно передає  кольори і градієнти. Зберігає високу якість зображень, плавні переходи між кольорами.

Буває двох різновидів:

  • Моноблочний. Використовують для принтерів без друкуючих головок;
  • Без друкуючої головки. Коштує дешевше від моноблочного, якщо підібрати сумісну модель. Але підходить для принтера / БФУ, у якому вже встановлена друкуюча головка.

Недоліки: дорогі чорнила, чутливість до вологи й недовговічність відтисків (через вицвітання фарб), повільний друк, сильний шум.

Лазерний тип. Заправляється тонером (порошком). Картридж переносить перерви в роботі, друкує швидко, добре підходить для великих обсягів документів, слабо шумить, його відтиски стійкі до вологи і світла.

Недоліки: потрібні оригінальні картриджі, погано передає градієнти, низька якість зображень.

Твердочорнильний тип. Заправляється брикетами твердотілих чорнил. Картридж  друкує швидко, передає гарну якість відтисків, витратні матеріали коштують дешево. Недолік: відтиски чутливі до високих температур і механічних впливів.

Матричний тип. Заправляється стрічкою з барвником. Коштує недорого.

Недоліки: низька якість відтисків, повільно друкує, сильно шумить, неможливо застосувати для фотодруку, важко знайти.

Вибираємо за оригінальністю

За оригінальністю картриджі поділяють теж на 4 види. Виробники принтерів рекомендують купувати оригінальний картридж для принтера. Але ви можете вибрати сумісний з пристроєм картридж іншого бренду і заплатити менше. То який обрати?

  • Оригінальний. Виготовлений виробником вашого принтера. Такий картридж коштує дорожче, але він гарантує якісний друк. Для друку фотографій і деталізованих зображень краще використовувати оригінальні картриджі. Деякі виробники не обслуговують за гарантією клієнтів, якщо картридж не є оригінальним.
  • Сумісний. Якщо термін гарантії на принтер закінчився, купляти оригінальний картридж не обов’язково. Дешевше підібрати сумісну з пристроєм модель від іншого виробника. Після цього якість друку зображень зменшиться. Але для друку тексту варіант хороший.
  • Відновлений. Це – відремонтований і перезаправлений картридж. Відремонтувати контейнер дешевше, ніж купити новий. Проте відновлений контейнер інколи друкує блідо або залишає чорні смуги. Тому ви ризикуєте, якщо друкуєте юридичні та інші документи.  Натомість для друку вдома відновлений картридж – нормальний варіант.
  • Перезаправний. Потрібно періодично перезаправляти. Можна використовувати багато разів.

Картридж для принтера.

Як вибрати картридж для принтера – на що звернути увагу

Які кольори передає картридж? На скільки сторінок його вистачає після заправлення? Чи сумісна модель картриджа з принтером? Це важливо розуміти, коли обираєш принтерний картридж.

Сумісність картриджа з принтером

Виробник картриджа вказує інформацію про сумісність з принтерами конкретних брендів. У спеціальних таблицях сумісності ти можеш детально ознайомитися, які моделі картриджів інших виробників підходять для твого принтера.

Кожен картридж виготовляють під принтер конкретної торгової марки. Існує прив’язка до моделі (код із букв і цифр). Наприклад, картридж Canon 716 M використовують замість НР CB543A.

Сумісність картриджа з принтером.

Колір і ресурс друку картриджа для принтера

Ресурс. Вказує скільки сторінок можна надрукувати заправленим картриджем. Наприклад:

  • CANON 703, ресурс – 2000 сторінок,
  • HP 17A, ресурс – 1600 сторінок.

Під час друку заповненість сторінка А4 текстом досягає 15%.

Колір. Для друку текстових документів використовують 1 колір. Найчастіше – чорний. Колірна схема CMYK (4 кольори) підходить для аматорського друку кольорових зображень. Професійні кольорові зображення друкують на  картриджах з додатковими кольорами.

Тепер ти знаєш, як вибрати картридж для принтера.

Хочете детільніше дізнатись про ціни?

Ціни на заправку картриджів Ви можете уточнити, зв’язавшись з менеджерами «Форвард-прінт» або безпосередньо у майстра, який буде виконувати роботи.