Друкуюча техніка

Як підключити принтер через wi-fi – гайд по встановленню

З кожним роком використання бездротових технологій стає все більш популярним. Це дозволяє користуватися ПК і різноманітними гаджетами, без необхідності миритися з метрами довжелезного кабелю. Такий підхід особливо зручний при наявності кількох пристроїв, до яких необхідно підключити принтер.

Сучасними виробниками, безперечно, були враховані дані тенденції. На ринку з’явилися принтери нового покоління, з можливістю передачі даних за допомогою роутеру. Саме тому багатьох українців цікавить питання, як підключити принтер через wi-fi. Алгоритм не відрізняється складністю і при чіткому виконанні всіх етапів ви отримаєте позитивний результат.

Починаємо зі встановлення драйверів на Windows 10

Для цього необхідно взяти USB шнур від друкувального пристрою та під’єднати його до ноутбуку. Після цього в дисковод ноуту вставляють диск з драйверами (якщо ж він відсутній, скачайте на офіційному сайті виробника). Техніка з Windows 10 нерідко самостійно знаходить або ж оновлює драйвера за допомогою інтернету. Експерти радять невеличкий лайфхак – скопіювати драйвера на окремий диск. Це збереже в подальшому купу часу та  неодноразово стане вам у нагоді. 

Головне при установці драйверів – дотримуватися інструкції, а що потрібно робити – «розумне залізо» напише вам. Після активації нового програмного забезпечення треба перезавантажити ноутбук. Далі:

  • Через меню «Пуск» знаходимо панель управління, обираємо «Пристрої». 

Встановленя драйверів принтера.

  • Клікаємо на позицію «Принтери і сканери». 
  • Далі вам потрібно відшукати у переліку потрібний принтер і клікнути лівою кнопкою миші. 
  • Після цього натиснути на “Керування”. 

Встановлення драйверів принтера на Віндовс 10.

  • Залишається запустити пробний друк сторінки за допомогою кнопки внизу відповідного вікна. 

Показником успішного результату стане надрукована тестова сторінка. Перед тим, як підключити принтер canon через wi-fi, потрібно зробити його доступним по локальній мережі. Відкриваємо загальний доступ («Пуск» – «Панель управління» – «Приcтрої» – «Принтери і сканери» – «Керування» –  «Властивості принтера» – «Спільний доступ»). 

Подальші ваші дії залежать від характеристик друкувальної техніки та функціональних особливостей роутера. Скористатися технологією Wifi Protected Setup (частіше зустрічається абревіатура WPS) можна за умови, що модем і принтер здатні її підтримувати. Альтернативний алгоритм використовується для оснащених екраном принтерів. Підключення до вай-фаю відбувається теж просто і з залученням паролю SSID.

Підключення принтера за допомогою WPS або SSID 

Розглянемо спочатку варіант з Wifi Protected Setup. Якщо принтер не має LCD-дисплея, натисніть клавішу Wi-Fi. Як правило, кнопка розташована збоку або ззаду корпуса модему і досить непримітна. Для техніки з екраном шукайте відповідну іконку. Натискання запустить процес сканування та подальші спроби підключення до бездротового інтернету. На обладнанні без екрану індикатор Wi-Fi починає мерехтіти зеленим кольором. У моделях з екраном буде інформація про необхідність натиснути WPS-кнопку маршрутизатора (рідко, але вона може позначатися як OSS). Це дає «зрозуміти» модему про нашу згоду на підключення друкувального пристрою до загальної мережі.

Підключення принтера за допомогою WPS.

Підключення принтера за допомогою WPS.

Використання паролю SSID допомагає авторизувати нову техніку. Пароль SSID вказують вперше при під’єднанні до домашнього інтернету смартфонів, ноутбуків, планшетів тощо. Алгоритм починається з вибору налаштувань друкувальної техніки (тиснемо на іконку з викруткою та ключем). Подальші дії: «Налаштування Wi-Fi» – «Встановлення Wi-Fi-з’єднання» – «Майстер налаштування бездротової мережі» (обираємо свою мережу). Далі система потребує введення SSID-пароль на клавішах принтеру. Якщо ж ваш таємний код занадто довгий, краще звернутися до першого способу. При введенні вірного варіанту індикатор вай-фаю мерехтить зеленим світлом. Можна приступати до друку!

Комп’ютер не бачить принтер через Wi-Fi?

На декого, хто намагається дізнатися,  як підключити принтер до ноутбука через вайфай, чекає розчарування. Нібито все було виконано вірно, але позитивний результат відсутній. Найрозповсюдженіша причина криється в налаштуваннях безпеки багатофункціонального пристрою. На допущення характерної помилки вказують:

  • Неможливість позбавитися від проблеми при здійсненні підключення з використанням дроту та переналаштуванні драйверів.
  • Неефективність при спробі підключення по технології WPS.
  • Відсутність зеленого світла в індикаторі  бездротового інтернету.

Загальновідомо, що безпека вай-фай мережі досягається шляхом використання зв’язки логін + пароль, фільтрів МАС-адрес, залучення сервера Radius-сервера тощо. Якщо ж людина забула про введення MAC-адреси МФУ до фільтру модема, це призводить до збою в функціонуванні мережі. Звичайно ж, якщо ви користуєтеся даним видом фільтрації. В результаті друкувальний пристрій відмовляється працювати та не підключається.

Для налаштування роутеру для багатофункціонального пристрою необхідно внесення його  MAC-адреси до переліку МАС-адрес, які дозволені для підключення. Зайдіть до налаштувань модему та відключіть фільтрацію. Не забудьте зберегти налаштування! Після цього ваше обладнання повинне підключитися. Якщо бажаний ефект знову відсутній, проблема криється в чомусь іншому.

В карті вай-фай мережі перевіряємо список функцій для користування, обираємо службу друку. Залишається переписати MAC-адресу для свого багатофункціонального обладнання. Після цього необхідно знайти фільтр МАС-адрес Wi-Fi  та додати бажане обладнання до групи пристроїв, яким дозволено приєднання. 

Невже це все? Майже – включіть фільтр і збережіть всі налаштування. Насолоджуйтесь швидким та якісним друком, без зайвих шнурів та клопоту.

Хочете детільніше дізнатись про ціни?

Ціни на заправку картриджів Ви можете уточнити, зв’язавшись з менеджерами «Форвард-прінт» або безпосередньо у майстра, який буде виконувати роботи.