Друкуюча техніка

Види принтерів

Майже всім відомі два найпопулярніші типи принтерів – лазерний і струменевий. Та мало хто знає, що таку техніку слід вибирати відповідно до потреб, щоб вона якомога краще відповідала нашим сподіванням. Пристрої відрізняються технологією нанесення друку на папір, а також якістю, яка повинна бути адаптована до потреб користувачів і обставин. На ринку також є інші, більш спеціалізовані принтери, які можуть бути корисними в певних ситуаціях.

Ми розкажемо про види принтерів та їхні основні характеристики, щоби ви могли вибрати той пристрій, який буде оптимальним саме для ваших умов і потреб. 

Популярні види

На ринку представлено багато типів принтерів, які відрізняються режимом роботи, конструкцією та найважливішими параметрами. Вибір відповідної моделі повинен залежати від того, як він використовується. Для того, щоб друкувати тільки документи чи періодично використовувати принтер, слід вибрати інший пристрій, ніж для частого друку чи кольорових копій. 

Дізнайтеся, які є види принтерів і чим вони особливі.

Лазерні принтери

Це один із найбільш популярних видів. Під час своєї роботи такі пристрої використовують лазерне світло. Лазерний промінь відбивається від обертового дзеркала та об’єктива, а потім відбиває зображення на позитивно чи негативно зарядженому фоточутливому барабані. Це створює друковане зображення. На ринку є лазерні багатофункціональні пристрої, що значно розширює можливості.

Найбільшою перевагою цього типу принтерів є швидкість друку звичайного тексту. Також – використання тонера, тому користувачам не доведеться турбуватися про висушені чорнила. Лазерні принтери найчастіше використовуються в офісах, де величезний попит на друк. Вони також вважаються більш довговічними, ніж струменеві, що у свою чергу позначається на їхній ціні (лазерні дорожчі). Витратні матеріали, призначені для лазерних принтерів, також мають високу ціну, зате їх вистачає для значно більшої кількості друкованих матеріалів. 

Лазерний принтер.

Струменеві принтери

Це теж одні з найпопулярніших друкарських пристроїв. Для своєї роботи вони використовують чорнило. Залежно від моделі та виробника воно може бути в декількох чорнильних картриджах. Якщо струменеві пристрої використовуються рідко, часом виникає проблема із висушеним чорнилом, тому рекомендується друкувати щось принаймні раз на тиждень. 

Часом головку, інтегровану з принтером, потрібно замінити (якщо чорнило висохне). У випадку з пристроями, де головка інтегрована з картриджами, видалити засохлі чорнила значно простіше, оскільки це можна виконати на програмному рівні. Якщо це не допомагає, можливо, доведеться відновити чорнила чи (в крайньому разі) придбати новий чорнильний картридж.

Значний попит мають також багатофункціональні струменеві принтери, які додатково оснащені ксероксом і сканером. Ціна на такі моделі не надмірна, та перш ніж прийняти рішення про покупку, слід перевірити ціну на витратні матеріали. Бувають випадки, коли придбання нового оригінального витратного матеріалу обійдеться дорожче, ніж покупка нового принтера.

Струменеві пристрої найчастіше доступні у версіях, що дозволяють кольоровий друк. Однак стандартні картриджі здатні надрукувати лише кілька сотень сторінок, тож у разі більшого попиту на друк цей вибір може виявитися невигідним. Також слід звернути увагу на швидкість роботи пристрою. Кольорова графіка вимагає більшої точності, тому й друк займає більше часу, ніж у випадку зі звичайним текстом.

Світлодіодні принтери

Основна відмінність лазерної та світлодіодної технології – це конструкція принтера. Хоча лазерна машина має лазерно-дзеркальну систему, світлодіодні принтери використовують нескладний механізм світлових панелей. Завдяки тому, що світлодіоди довго працюють, принтер має дуже низький рівень відмов – і ним можна користуватися протягом багатьох років.  Він дозволяє друкувати значно більшу кількість сторінок, ніж принтер із технологією лазерного друку. Таким чином, можна заощадити на придбанні матеріалів і витратах на ремонт.

Видрук із лазерних пристроїв не відрізняється високою точністю. Відстань, яку повинен пройти лазерний промінь, варіюється – тому точка не кругла, а овальна. Але світлодіодні принтери мають окремі світлодіоди для всіх точок. Завдяки такому рішенню відстань між ними однакова, а форма залишається незмінною по всій довжині барабана. Тому можна отримати значно більшу точність зображення, що має особливе значення, коли потрібен друк дрібних деталей.

Світлодіодний принтер.

Матричні принтери

Не так давно це був один із найпопулярніших типів принтерів через невисоку ціну та легкість у керуванні. Для своєї роботи такі пристрої використовують стрічку, як і друкарські машинки. У них є головка, яка рухається вперед і назад, або вгору і вниз відносно до аркуша паперу. Сьогодні матричні принтери все частіше купують для друку рахунків-фактур або квитанцій. 

Плотери

Це особливий вид принтерів, які призначені для широкоформатного друку. Плотер, на відміну від звичайних принтерів, може створювати малюнок із різними геометричними фігурами (прямокутниками, крапками, колами, еліпсами, лініями). В кінці ми отримаємо широкоформатну «тверду копію» зображення, яке буде відтворене з високою точністю (до сотих міліметра).

Також плотери відрізняються від звичайних принтерів зовнішнім виглядом. Завдяки особливому інтерфейсу можна встановлювати формат паперу, визначать кількість кольорів, точність і повторюваність копій тощо. Сьогодні навіть існують моделі, в яких ви можете використовувати замість паперу тканину.

Плоттер.

Інші види принтерів

 • Термотрансферні принтери

Вони працюють так само, як і матричні пристрої. Найбільша різниця полягає у використанні одноразової стрічки. Барвник наноситься на папір точковим нагріванням і натисканням на нього нагрівачами голови. Готовий відбиток характеризується високою довговічністю, саме тому ці принтери найчастіше використовуються в галузі для друку, наприклад, штрих-кодів.

 • Сублімаційні чи барвникові сублімаційні принтери 

Вони використовують тепло для передачі барвника на папір. Він частково нагрівається й безпосередньо переходить від твердої речовини до газу. У такому вигляді вже й осідає на папері. Ці пристрої найчастіше використовуються для фотографій, однак, необхідно брати для друку фотопапір або фольгу, стійку до високих температур. У кінці фотографії покриваються безбарвною фольгою, яка захищає їх від світла та вологи. Також це не спотворює колір. Знімки мають високу якість друку, але забирають значно більше часу, ніж у випадку зі струменевими пристроями.

Класифікація принтерів

Ці пристрої відрізняються одне від одного за різними критеріями. Щоби було легше розібратися і різномаїтті техніки, виділяють певну класифікацію принтерів.

За призначенням

Принтер може бути:

 • Інтер’єрним. На ньому друкуються елементи, які потрібні, щоб оформити інтер’єр. Наприклад, креслення, інформаційні стенди чи плакати. Класичний формат – 1600 мм.
 • Фотопринтер. На ньому друкують фотографії, використовуючи матеріали малого формату (рулони на 1000 мм в ширину).
 • Широкоформатним. Це ідеальне рішення для друку зовнішньої реклами. Ширина для цього зазвичай 3200 мм. Принтер дуже швидко працює та має невисоку оптичну роздільну здатність друку.
 • Офісним. У них листова подача матеріалу, а також немає лайтів (на відміну від фотопринтерів).
 • Маркувальним. Друкувальна голівка не рухається – вона зафіксована над конвеєрною стрічкою та маркує рухомі вироби.
 • Сувенірним. Чудовий вибір, якщо потрібно друкувати на маленьких деталях, дисках або заготовках, що мають складну форму.

За технологією друку

Пристрої можуть бути:

 • лазерними;
 • струменевими;
 • матричними;
 • термічними;
 • світлодіодними тощо.

Принтер Canon.

За типом інтерфейсу

Щоб можна було друкувати, у пристрою має бути такий інтерфейс, який сумісний із комп’ютером. Якщо це домашній комп’ютер, частіше за все використовуються USB або паралельний порт, також усе популярнішим стає бездротовий інтерфейс. Дізнайтеся детальніше про можливі варіанти:

 • Послідовний порт

Таке під’єднання використовується для точково-матричних моделей, адже для них не потрібна висока швидкість передачі даних.

 • Паралельний порт

Така передача даних буде швидша, якщо порівнювати з попереднім випадком.

 • SCSI

Застосовується технологія паралельного зв’язку, завдяки чому вдається досягнути доволі високої швидкості обміну даних. 

 • IEEE 1284

Це стандартне рішення, яке прийняте для принтерних паралельних портів.

 • USB-порт

Такий інтерфейс дуже поширений як серед принтерів, так і серед іншої техніки.

 • FireWire

Дає можливість під’єднати цифровий принтер і камеру, сканер і жорсткі диски напряму до комп’ютера. 

 • Ethernet

Якщо бажаєте під’єднати пристрій до мережі, знадобиться така кабельна проводка, що сумісна з мережевим портом принтера й самою мережею.

Робоче місце з принтером.

Використання принтерів не за призначенням

Останнє десятиліття вражає стрімким розвитком технологій. Це стосується й принтерів, адже сучасні моделі все частіше використовують для того, щоб друкувати не лише на папері. Наприклад, лазерні принтери застосовують спеціальну технологію для виготовлення плат. Також дуже перспективна технологія, що передбачає друк електронних схем на принтері: до картриджа заливаються спеціальні хімічні речовини, замість звичних чорнил.

Що враховувати при виборі принтера?

Варто звертати увагу на окремі параметри, які можуть вплинути на роботу принтера. Вибір конкретного типу пристрою – це одне, а рішення, яку модель використовувати – інша річ. Вони відрізняються своїм режимом роботи та параметрами, що безпосередньо впливають на їхню роботу.

Тепер ви більше знаєте про типи принтерів, тож зможете більш виважено вибирати техніку, виходячи зі своїх потреб. Припустімо, якщо потрібно друкувати лише текстові документи, підійде лазерний пристрій. Для друку переважно кольорових фотографій і графіки краще вибрати струменевий. Варто розглянути, що пропонують виробники принтерів, зважаючи також на:

 • ефективність моделі;
 • вартість друку сторінки;
 • швидкість друку;
 • ціни на витратні матеріали та їхню заміну.

Оскільки часто виявляється, що найдорожчі моделі струменевих пристроїв мають дуже дорогі чорнила, які часто перевищують вартість самої техніки.

Типи, що доступні на ринку, можна легко вибрати відповідно до ваших потреб. Та особливо популярні два типи пристроїв – струменеві й лазерні, що мають порівняно універсальне застосування.

Хочете детільніше дізнатись про ціни?

Ціни на заправку картриджів Ви можете уточнити, зв’язавшись з менеджерами «Форвард-прінт» або безпосередньо у майстра, який буде виконувати роботи.