Друкуюча техніка

Не включається ноутбук

Ноутбук справно працював, та чомусь перестав умикатися. Часом таке трапляється – і не варто одразу перейматися. Зазвичай більшість проблем, які виникають із ноутбуком, цілком можна вирішити навіть без сторонньої допомоги. Передусім потрібно розуміти, що вони можуть бути чи апаратними, чи програмними. Для того, щоб точно знати, як діяти, варто в першу чергу діагностувати несправність.

Апаратні проблеми – це фізичні, вони пов’язані з влаштуванням техніки. Зазвичай потрібен складний ремонт, часом на доволі серйозному рівні. А от програмні помилки здебільшого можна вирішити дуже швидко. До таких проблем належить налаштування програм, операційної системи чи BIOS. 

Дізнайтеся, чому не вмикається ноутбук і що варто робити у найбільш поширених випадках.

Ноутбук HP.

Основні проблеми, чому не включається ноутбук

Якщо у вас ноутбук не включається і при цьому він перебуває на гарантійному обслуговуванні, краще звернутися до сервісного центру. В іншому випадку можна спробувати самостійно розв’язати проблеми.

Ноутбук абсолютно не включається

 • Несправності з електрикою

Часто проблема пов’язана з живленням техніки. Тому важливо перевірити, чи у приміщенні є світло й чи не скаче напруга в мережі. Зверніть увагу на лампочку на ноутбуці, яка свідчить про те, що він під’єднаний до живлення.

 • Поломка у блоці живлення

З електрикою все гаразд? Тоді огляньте блок живлення. Є ймовірність, що він зламався або має перебої в роботі. Можна переконатися в цьому, якщо ви маєте (або знайдете) такий же блок живлення, який добре працює. Під’єднайте його до ноутбука і з’ясуйте, чи він тепер вмикається. 

Буває, що у блоці живлення зламалися дроти чи порушилися контакти. Якщо цього не сталося, будьте обачні – й не допустіть такої поломки в майбутньому. Варто просто в першу чергу під’єднувати штекер до ноутбука, а вже потім вмикати шнур у розетку. Якщо підключати техніку не в такій черзі, можуть з’явитися іскри, які й зіпсують контакти.

Коли ви взяли такий же енергоблок, а він не змінив ситуацію – і досі не запускається ноутбук, варто вдатися до рішучіших дій. Спробуйте витягнути з пристрою батарею та почекати приблизно 15 хвилин. Після цього вмикайте ноутбук, щоб перевірити, чи він запрацює. 

Блоки живлення.

 • Під’єднані пристрої

Вимкніть всі пристрої, які під’єднані до ноутбука. Це стосується навіть Wi-Fi адаптера. Після цього знову запустіть ноут. Якщо він усе ж увімкнувся, то потрібно почергово повертати зовнішні пристрої – таким чином вам стане зрозуміло, який із них усе ж спровокував проблему. 

Це перші легкі кроки, до яких можна вдатися самостійно без демонтажу. Якщо ви вчинили так, як написано вище, та ноутбук усе одно не включився, можна пошукати проблему в материнській платі. Також ймовірно, що обірвалися якісь внутрішні контакти. З’ясувати це допоможуть у сервісному центрі.

Деякі несправності потребують програмного втручання й ремонту. Від точної діагностики залежить те, чи вдасться зробити ноутбук справним. Також, розуміючи, в чому проблема, ви можете розрахувати те, скільки ймовірно коштуватимете ремонт. Можете звернутися до нас за консультацією – ми підкажемо ймовірні причини несправності та зорієнтуємо щодо вартості ремонтних робіт.

Шумлять вентилятори, але екран ноутбука не включається

Трапляється, що не вмикається лише монітор. Варто придивитися до нього при гарному освітленні. 

 • Можливо, просто проблеми з підсвіткою, а саме зображення видно, та погано. Варто скористатися гарячими клавішами на клавіатурі, які вмикають підсвітку екрана чи регулюють її. Якщо це ноутбук Acer, у більшості моделей спрацює поєднання клавіш «Fn» + «F6». 
 • Якщо екран у ноутбука не включається й досі, варто під’єднати зовнішній монітор через VGA-вихід. Картинка все ж з’явилася? Тоді проблема полягає саме в несправності монітора на ноутбуці.
 • Є ймовірність, що зламалася відеокарта. Це може стати справжнім розчаруванням для любителів пограти в різні ігри. Відеокарта може зламатися через погану систему охолодження. Якщо вона буде в пилюці, це спричинить перегрів, а згодом – і несправності ноутбука. Аби не допустити цього, розташовуйте пристрій таким чином, щоб не закривати вентиляційні отвори. Забудьте про те, щоб працювати з ноутбуком на колінах, не кладіть його надовго на диван чи ту поверхню, яка блокує вентиляцію. Найкраще використовувати спеціальні підставки. Також при виборі ігор зважайте, що важливо, аби ноутбук «тягнув» їх за своїми характеристиками.
 • Часом екран перестає працювати через несправності в процесорі чи битій прошивці BIOS. Тут уже не обійтися без спеціальних знань і навичок майстрів.

Ноутбук вмикається, але постійно перезавантажується

Це може свідчити про серйозні апаратні проблеми. Наприклад, перезавантаження часто відбувається, бо південний міст перегрівається через коротке замикання. Часом перегрівається процесор через те, що кулер забитий пилом. Якщо ноутбук не включається, варто провести йому чистку, якщо ви робили це вже понад пів року тому чи не робили взагалі.

Синій екран ноутбука.

Неможливість запуститися з завантажувального пристрою

Через це можуть виникати різні повідомлення англійською мовою. Якщо ви зіштовхнулися з ними, варто витягнути з ноутбука всі накопичувачі (флешки) й диск із приводу (якщо він там є). Після цього перезапустіть пристрій. Якщо нічого не зміниться, то дуже ймовірно, що проблема полягає в жорсткому диску. Вона може бути як апаратного, так і програмного характеру. Точну відповідь можна отримати лише після діагностики ноутбука.

Можливо, помилка зникне після переустановлення системи. Якщо ноутбук почне після цього працювати, як і раніше, це вкаже на програмний характер проблеми. Переустановлення операційної системи може й не врятувати ситуацію – і ви знову побачите, що не включається ноутбук. В такому випадку варто одразу звернутися до майстрів. У сервісному центрі допоможуть розв’язати цю проблему вже на апаратному рівні. 

Як варіант – станеться так, що операційна система почне завантажуватися, та працюватиме неналежним чином. Наприклад, перезавантажиться згодом або з’являться якісь помилки (часто – на синьому чи чорному екрані). Проблема може бути в апаратному збої, та не варто виключати й програмні проблеми. 

Це теж можна перевірити, якщо наново встановити операційну систему. Можна вибрати й полегшений варіант, перевіривши справність ноутбука, якщо запустити Windows із флешки. Якщо ноут теж буде перезавантажувати систему, то це поганий знак. Найкраще нести його на ремонт, щоб пристрій знову почав працювати справно.

Поради та рекомендації

Якщо ноутбук не включається, спершу варто подумати, чому це могло статися. Спробуйте пригадати, що ж такого ви робили з ним востаннє, коли він ще працював належним чином. Можливо, ви надто довго бавилися в ігри – і через це перегрілася відеокарта чи інші деталі. Тоді без кваліфікованого ремонту не обійтися.

Може, ви пригадаєте, що нещодавно встановлювали якісь програми. Якщо це так, перезавантажте систему спочатку як звичайно, а потім – в безпечному режимі. Виберіть пункт Відновити систему (до останнього успішного завантаження Windows).

Ви дізналися основні проблеми, які можна встановити й розв’язати самостійно. Головне – не панікувати, якщо ноутбук почав працювати якось інакше чи перестав зовсім. Якщо ви все зробите правильно й прислухаєтеся до порад, дуже ймовірно, що вам вдасться відновити його роботу. 

Та все ж будьте обачними й не робіть поспішних висновків або дій, у результаті яких ви не впевнені. Чого точно не варто чинити, так це розбирати пристрій, якщо ви не маєте належного досвіду в цьому. Якщо вищезазначені поради не допоможуть, то значить проблема більш серйозна – і розв’язати її зможуть у нашій компанії. Справжні знавці проконсультують вас і відновлять роботу пристрою.

Щоб ноутбук добре працював:

 • обережно поводьтеся з ним;
 • подбайте про підставку для оптимальної вентиляції;
 • користуйтеся пристроєм відповідно до своїх потреб;
 • проводьте чистку ноутбука кожні пів року\рік.

Якщо вам потрібна буде консультація чи будь-яка допомога, неодмінно звертайтеся до нас. Ми з радістю допоможемо вам і приведемо до ладу вашу техніку. Також дамо цінні поради для профілактики поломок і безпечної та правильної експлуатації пристроїв. Звертайтеся – і користування ноутбуком принесе вам лише радість і комфортні відчуття.

Хочете детільніше дізнатись про ціни?

Ціни на заправку картриджів Ви можете уточнити, зв’язавшись з менеджерами «Форвард-прінт» або безпосередньо у майстра, який буде виконувати роботи.