Друкуюча техніка

Як заправити картридж?

Щоб мати можливість постійно роздруковувати документи та фотографії, необхідна періодична заміна картриджів з барвниками або порошком-тонером. Коштують вони недешево, через що вартість експлуатації принтера стрімко зростає. Але вихід з цієї ситуації є. Достатньо лише самостійно заправити вже використаний картридж та спокійно продовжувати друкувати все, що потрібно. Слід зазначити, що завдання це не таке легке. Виробники принтерів зазвичай не передбачають можливості заправки картриджу користувачем, тому ця процедура потребує використання кількох цікавих лайфхаків. Саме про них ми докладно розкажемо нижче.

Основні етапи заправки картриджів

Як заправити картридж струменевого принтера? Це неважко, але вам доведеться виконати кілька підготовчих дій. Вони включають у себе придбання необхідного приладдя – чорнил, шприців, швейної голки, паперових серветок, які дуже знадобляться в процесі заправки.

Заправка картриджу здійснюється у кілька кроків:

 • Знаходимо отвір для чорнила. Зазвичай він захищений спеціальною стрічкою, яку потрібно видалити.
 • Отвори в картриджах дуже тонкі, тому доведеться дещо розширити їх. Для цього краще використовувати звичайну голку для шиття.
 • За допомогою шприців заповнюємо картридж чорнилами.
 • Закриваємо отвір (краще використовувати клейку стрічку).
 • Повертаємо резервуар у принтер.

Для коректної роботи пристрою важливо виконувати всі перелічені процедури, щоб не зламати сам картридж або не вилити чорнило на стіл чи підлогу.

Процес заправки картриджа.

Як заправити картридж для лазерного принтера

У лазерних моделях використовуються одноразові тонер-блоки, які виробники суворо забороняють перезаправляти. Але висока ціна на них змушує користувачів йти на різні експерименти. Якщо ви маєте бажання зекономити кошти, попереджаємо – усі приведені нижче роботи потрібно виконувати вкрай обережно та з використанням захисних рукавичок, маски та халату.

Як здійснити заправку картриджів від лазерного принтера? Виглядає ця процедура наступним чином:

 • Спочатку відкриваємо отвір, у який потрібно заправити тонер. Деякі моделі картриджів такого отвору не мають, тому необхідно дуже обережно зробити його самостійно.
 • Засипаємо тонер. Для цього радимо підготувати воронку з твердого паперу.
 • Встановлюємо заглушку на отвір або заклеюємо його клейкою стрічкою.
 • Монтуємо блок у принтер та перевіряємо роботу пристрою.

Щоб попередити проблеми підчас подальшого використанням принтера, обов’язково вибирайте лише якісні тонери.

Як заправити кольоровий картридж

Процес заправки кольорового картриджу відрізняється необхідністю заливати не лише чорнило, але й барвники. На цьому етапі головне – не сплутати відсіки для них, тому що через цю помилку блок доведеться викинути. Зазвичай розташування барвників у картриджах наступне:

 • ліворуч знизу знаходиться синій колір
 • у верхній частині розміщується червоний барвник
 • у правій нижній частині є резервуар для жовтого кольору

«Кольорові» резервуари є меншими, ніж ємкість для чорного кольору. Саме тому в них потрібно заливати не більше 4 мл барвнику. Процедура заправки не відрізняється від приведених вище: відкриваємо отвір – заповнюємо резервуар – наклеюємо стрічку. Обов’язково переконуємося, що картридж цілий з усіх боків та герметично закритий.

Фарба для заправки картриджів.

Перевіряємо якість заправки

Останній етап заправки картриджу для струменевого або лазерного принтера – це перевірка якості заправки. Вона перевіряється за наступними критеріями:

 • чіткість відбитків після заправки
 • якісна заливка фону
 • надійне закріплення тонера або чорнил

У багатьох пристроях сьогодні встановлюється чип, який рахує кількість зроблених відтисків. Тому навіть після заправки принтер може не запрацювати. Вирішується дана проблема наступним чином:

 • натискаємо на клавішу «Відміна» або «Стоп»
 • утримуємо кнопку у такому положенні 5-20 секунд у залежності від моделі пристрою
 • вимикаємо, та знову вмикаємо принтер

Ці три кроки дають можливість анулювати дані чипа. Але слід мати на увазі, що процедура одночасно анулює ваше право на гарантію.

Тепер ви знаєте, як заправити кольоровий картридж або резервуар для монохромного принтера. Не впевнені, що зможете виконати всі перелічені дії самотужки? Зверніться до нашого сервісного центру, який протягом 15 хвилин заправить картридж та надасть гарантію якості друку.

Хочете детільніше дізнатись про ціни?

Ціни на заправку картриджів Ви можете уточнити, зв’язавшись з менеджерами «Форвард-прінт» або безпосередньо у майстра, який буде виконувати роботи.