Друкуюча техніка

Як відновити засохлий картридж для принтера

Користувачі принтерів часом стикаються з ситуацією, коли засихають картриджі. Причинами цьому може стати неправильне заправляння чи потрапляння повітря всередину виробу, а також тривала перерва у роботі пристрою. Як правило, відновити засохлі картриджі вдома так, щоб не пошкодити їх, дуже важко.

Засох картридж: чи можна його відновити?

Існує кілька способів, які дозволяють відновити роботу принтера після висихання картриджа. Для того, щоб зрозуміти, чи можна усунути проблему вдома, потрібно надрукувати тест-сторінку. Якщо не продруковується хоча б один з кольорів, це означає, що є проблема з соплами (тонкі отвори в головці для друкування).

Чи можна відновити картридж для принтера.

Не можна дати стовідсоткову гарантію, що відновити роботу картриджів вдома вдасться. Ви можете спробувати будь-який з нижченаведених способів, однак краще звернутися до професійного сервісу принтерів. Важливо, що після спроб самостійно полагодити пристрій, гарантія від виробника на нього не буде розповсюджуватися.

Що використовувати для відновлення, якщо засох принтер?

Перше, що необхідно зробити, коли здається, що засох принтер, це перевірити кількість фарби у картриджі. Можливо, проблема не у засиханні. Якщо чорнила не закінчилися, тоді потрібно спробувати програмну очистку.

Для цього, у налаштуваннях принтера на комп’ютері натисніть кнопку “очищення друкуючої головки” у розділі “розширені налаштування”. Можна зробити це іншим способом. Знайдіть інструкцію з використання принтера. У ній повинна бути вказана послідовність натискання кнопок на самому принтері, яка запустить процес очищення. 

Відновлення засохлого принтера.

Якщо картриджі сильно засохли, повторити процедуру слід три рази з інтервалами не менше ніж  година. Після цього можна спробувати роздрукувати тестовий текст.

Якщо цей спосіб не допоможе, варто спробувати інші. Для цього Вам знадобиться:

  • дистильована вода;
  • шприц і спеціальна кліпса, яка насаджується на соплу (як правило вона є у наборах для заправки);
  • рідина для миття скла;
  • посудина для рідини;
  • вологі серветки.

Як відновити засохший картридж?

Існує кілька способів, які можуть допомогти очистити засохший картридж. Перший з них досить простий, але вимагає багато часу. Він підійде для не дуже складних випадків і найкраще почати саме з нього. Для цього Вам знадобиться посудина та дистильована вода. 

Спосіб №1

Налийте дистильовану воду у посудину на висоту один сантиметр. Занурте картриджі у воду так, щоб отвір для чорнила опинився внизу. В залежності від ступеня висихання, виріб повинен відмокати від одного до трьох днів. Після цього, вийміть картридж з води, промокніть сухою серветкою та встановіть на відповідне місце у принтері. Спробуйте надрукувати пробну сторінку.

Спосіб відновлення засохшого картриджа.

Спосіб №2

Якщо картридж засох дуже сильно, тоді варто скористатися очисткою методом продування. Для цього знадобиться шприц та спеціальна насадка. З’єднайте шприц з картриджем за допомогою кліпси та відтягніть ручку шприца. Потім поверніть її в початкове положення. Повторіть процедура кілька разів. У випадку необхідності, можна комбінувати цей спосіб з попереднім.

Спосіб №3

Якщо Ви не використовували принтер більш ніж півроку, тоді для реанімування картриджів необхідно застосувати рідину для миття вікон. В її складі є спеціальні речовини, які допоможуть розчинити засохлі елементи на картриджі.

Цей спосіб дуже схожий до першого, однак замість дистильованої води використовується мийний засіб для скла. Отже, на дно посудини необхідно постелити серветку та залити рідину на висоту десять міліметрів. Містер мускул змішати з дистильованою водою у пропорції один до одного та залити у чорнильницю. Після цього, опустіть картридж у посудину на всю ніч. Зранку на серветці повинні з’явитися кольорові сліди від фарби ― це означає, що засохла фарба почала розчинятися.

Промити картридж можна дистильованою водою. Після чого необхідно висушити його серветкою та спробувати роздрукувати текст.

Спосіб №4

Дієвим способом для відновлення картриджів також є відпарювання. Однак, під час цього процесу можна пошкодити елементи виробу. Тому його слід застосовувати тільки у випадках, якщо всі попередні методи не допомогли. 

Перш за все необхідно закип’ятити воду. Коли з носика чайника почне активно виходити пара, помістіть картридж над нею, якомога ближче до джерела. Тримайте пристрій над парою протягом тридцяти секунд. Опісля заберіть його, та повторіть процедуру три рази з інтервалом одна-дві хвилини.

Потім замочіть картридж у дистильованій воді. Рекомендується також провести очистку методом продування.

Спосіб №5

Якщо висихання несильне, можна скористатися досить простим методом очищення. Для цього у ванній кімнаті над умивальником чи ванною потрусіть картриджем. Його слід міцно тримати по боках та опустити соплою вниз. Повторювати дії слід один-два рази. Якщо не допоможе, не варто більше і пробувати. Переходьте до вищеописаних способів.

Під час самостійного очищення картриджів ні в якому разі не можна використовувати воду з-під крана. Річ у тому, що в її складі є тверді речовини, які в результаті призведуть на утворенні накипу на отворах для фарби. Всі чорнильні протоки заб’ються, а відчистити їх не вдасться жодним методом. Доведеться повністю міняти картриджі.

Також не варто використовувати агресивні мийні засоби на кшталт Доместоса. Вимити їх з картриджа практично неможливо, тому в подальшому вони будуть розчиняти фарбу, яка потраплятиме у всередину пристрою, що позначиться на якості друкування.

Відновлення картриджа для принтера.

Професіонали не рекомендують промивати картриджі під проточною водою, тому що це може пошкодити внутрішні елементи та залишити накип.

У професійних комп’ютерних сервісах зазвичай використовують ультразвукові ванни. Картриджі опускають у заповнені спеціальним розчином посудини, а потім вмикають функцію ультразвукової очистки. Високочастотні хвилі “розбивають” висохлі частинки чорнила абсолютно без шкоди для картриджа. Цей спосіб являється найбільш безпечним і найбільш ефективним. Він точно негативно не вплине на подальше роботу принтера і якість друкування.

Що робити, щоб не засох картридж?

Засохлий картридж це дуже поширена проблема. На жаль, усунути проблему вдома буває надзвичайно важко, особливо якщо принтер не використовувався за призначенням більш ніж шість місяців. Часто на стан картриджів мають вплив наступні чинники:

  • температура повітря в кімнаті;
  • якість фарби у картриджах;
  • спосіб заправки картриджів;
  • частота використання всіх чорнил у принтері;
  • інше.

Для того, щоб не зіткнутися з висихання картриджа, слід дотримуватися деяких рекомендацій. 

Найкращою профілактикою являється постійне використання пристрою. Рекомендується кожного для видруковувати хоча б одну сторінку, де б використовувалися всі фарби. Якщо Ви хочете зекономити фарби, то пам’ятайте, що принтер повинен працювати хоча б один-два рази в тиждень. Це необхідний мінімум.

Ще одним важливим, хоча і не очевидним методом, є правильне вмикання та вимикання пристрою ― за допомогою кнопки “Power”. Це допоможе уникнути дисфункцій в роботі пристрою в загальному та картриджів зокрема. Ніколи не вимикайте прилад безпосередньо вийнявши вилку з розетки.

Що робити, щоб не засох картридж.

Контролюйте кількість видрукованих сторінок. Не тільки тривала зупинка в роботі принтера може призвести до висихання картриджів, але і його надмірна експлуатація. Завжди аналізуйте, чи всі документи, які Ви плануєте роздрукувати дійсно необхідні Вам в такому вигляді. Список справ чи покупок можна зберегти на смартфоні.

Також, щоб не засох картридж, необхідно контролювати кількість чорнил. Чим їх більше, тим менше повітря, і тому шанси на висихання зменшуються. 

Наведені способи як відновити засохлий картридж вдома не гарантують стовідсоткового результату. Часто, проблема настільки глибока, що самостійно її усунути не вийде. В таких випадках краще звертатися до професіоналів. Під час очищення вдома завжди виникає ризик пошкодження виробів, що в результаті призведе до додаткових витрат.

Хочете детільніше дізнатись про ціни?

Ціни на заправку картриджів Ви можете уточнити, зв’язавшись з менеджерами «Форвард-прінт» або безпосередньо у майстра, який буде виконувати роботи.